Лудогорец продължава победния си ход в групите на Лига Европа! Българският шампион повали с 3:0 хърватския Динамо Загреб в мач от група „В“ на турнира, игран на Националния стадион „Васил Левски“. Кишада (12), Върджил Мисиджан (35) и Светослав Дяков (61) реализираха попаденията. Това е втора поредна победа на Лудогорец в групата, след тази срещу ПСВ Айндховен с 1:0.

С шест точки българският тим продължава да бъде лидер. В другия мач ПСВ Айндховен победи като гост украинския Черноморец (Одеса) с 1:0. Двата тима имат по три точки, Динамо Загреб остава с нула точки. Следващите мачове са на 24 октомври, Лудогорец гостува на Черноморец (Одеса), а Динамо Загреб посреща ПСВ Айндховен.

Лудогорец си върна на Динамо Загреб за отпадането от предварителните кръгове на Шампионската лига миналото лято. През 2012 година именно хърватите спряха нашия тим в дебютното му участие в евротурнирите. Преди година в първия мач двата тима направиха 1:1, като хърватите изравниха в 93-ата минута. На реванша двата тима играеха при 2:2, когато немски съдия реши да ръководи двубоя, докато Динамо отбележи гол. Въпреки че даде пет минути добавено време реферът остави играта до 98-ата минута, когато Динамо вкара трето попадение и изхвърли българския отбор. Сега, година по-късно Лудогорец зашлеви звучен шамар на хърватите. Тимът от Загреб игра слабо, на моменти трагично и не оказа никаква съпротива на българите.

Стойчо Стоев заложи на единствените четирима здрави защитници – Шоко, Барт, Моци и Жуниор Кайсара. В центъра на терена започнаха Светослав Дяков и Ешпиньо, по крилата Михаил Александров и Върджил Мисиджан. В атака изненадата бе титулярното място на Жуниор Кишада, който замени Роман Безяк, а зад него започна Марселиньо.

През първото полувреме Лудогорец игра фантастично. В пореден мач тимът показа страхотна тактическа дисциплина и успеваемост пред гола. Още в 12-ата минута разградчани поведоха с 1:0 от първото си по-сериозно положение. Шоко центрира отдясно, Марселиньо продължи топката с глава в наказателното поле, където Жуниор Кишада също с глава реализира. Именно Шоко бе един от най-активните през първата част по дясното крило, като не спираше да навлиза в полето на съперника. В 20-ата минута домакините имаха още един шанс, но трима футболисти се забавиха в наказателното поле и загубиха топката. Единствената опасност за Динамо Загреб дойде в 21-ата минута, но Владислав Стоянов изби в корнер. Брозович стреля опасно извън наказателното поле, вратарят нямаше добра видимост, но все пак изби в ъглов удар. Лудогорец продължи да владее топката, Мисиджан, Марселиньо и Кишада пресираха защитниците още, докато изнасяха топката. В 35-ата минута Лудогорец поведе с 2:0. Вратарят на Динамо Загреб Зеленика сгреши при изнасянето на топката, Върджил Мисиджан пресече паса леко вляво на наказателното поле, откъдето стреля и реализира красиво попадение. Топката се отби в левия страничен стълб и влетя във вратата. Головете на Лудогорец принудиха треньорът на хърватите Бранко Иванкович да извърши смяна още в 39-ата минута. Наставникът извади дефанзивния халф Саре и вкара в игра чистия нападател Дуйе Чоп. Така Динамо заигра само с един опорен полузащитник и усили нападателната мощ. В последните секунди на първото полувреме Владислав Стоянов отрази много силен удар на Судани от точката за изпълнение на дузпа.

През второто полувреме Лудогорец намали темпото, а гостите леко понатиснаха. В 50-ата минута Владислав Стоянов се намеси перфектно за трети път. Судани стреля силно, но стражът изби. Въпреки лекия натиск на Динамо Стойчо Стоев демонстрира как се играе и поваля доказан в Европа отбор. Разградчани изчакаха своя миг и забиха трети гол във вратата на Динамо Загреб. В 61-ата минута защитата на хърватите за пореден път изпадна в комично положение. Судани опита да изчисти топката от наказателното поле, но я прати в гърба на Симунович. Светослав Дяков я взе и с лекота реализира за 3:0. Треньорът на Лудогорец извади Марселиньо и уплътни средата на терена, пускайки Христо Златински. Няколко минути след това Ешпиньо стреля в аут почти сам срещу опразнената врата отново след ужасяваща грешка на защитата на гостите. Стойчо Стоев смени нападателя, извади Кишада и пусна Безяк в 71-ата минута. След 80-ата минута темпото рязко спадна, гостите опитаха натиск, но не стигнаха до положения пред вратата на Владислав Стоянов.