Отборът на „Марисан“ /Русе/ прегърна купата за областен футболен шампион след драматична победа след изпълнение на дузпи срещу „Сокол“ /Червена вода/ - 7:6. Редовното време завърши при 2:2, а равностойният двубой бе наблюдаван от толкова зрители, колкото долу-горе идваха за последните срещи на „Дунав“.
Мачът започна със закъснение от няколко минути. Екзотичната причина бе, че някои от футболистите на „Сокол“ закъсняха с придвижването си към стадиона заради ангажименти на работа и първо на терена се появиха само 8 човека. Дежурният делегат Димитър Димитров-Кулеманс изчака да станат 9, 10, 11, та накрая главният съдия Ивелин Занев даде началото на двубоя.
Добре групираните през цялото време „соколи“ откриха резултата с гол на Димитър Димитров. Стрелец номер 1 на дивизията с 29 попадения получи пас по конец от десния фланг от Павел Наков и без проблеми прати топката в мрежата. „Марисан“, отбор, съставен от по-млади и уж по-чевръсти момчета, имаше шанса да изравни до почивката след статично положение. Самир Мъстънов чукна топката от фаул вдясно от себе си и Ивайло Димов простреля вратаря Дянков с шут до лявата греда - 1:1.
Червеноводци дръпнаха след почивката с фамозен втори гол на Димитър Димитров. Иван Шопов навлезе мощно по десния фланг, центрира зад защитата и 40-годишният таран намери топката с безпощадно воле - 2:1.
„Сокол“ можеше да реши всичко в 71-а минута, когато Димитров пусна отличен извеждащ пас в коридор към Владислав Георгиев. Георгиев се измъкна зад защитата, излезе сам срещу вратаря, заложи на техничен фалцов удар, но топката премина на сантиметри край лявата греда.
Драмата бе, че марисанци изравниха при почти следващата си атака. Борис Минев центрира от левия фланг и Красимир Неделчев стреля красиво от въздуха за 2:2.
Дузпите тръгнаха с гол за гол до пропуска на Никулов за „Сокол“. Той стреля твърде предвидимо. При решителното изпълнение на последния наказателен удар Николай Петков-Бамзи не остави шансове на вратаря Дянков.
Шампионите и техните подгласници бяха наградени от председателя на областния футболен съвет Димитър Димитров. С паметни плакети си тръгнаха и хората от съдийската тройка - Занев, Християн Ганев, Мирослав Марков.
Призът за голмайстор пък бе връчен на Димитър Димитров.
„Марисан“: Йордан Рангелов, Антон Георгиев, Симеон Минчев, Самир Мъстънов, Валентин Якимов, Иво Йоргов, Мартин Минчев, Генади Иванов, Ивайло Димов, Николай Тодоров, Георги Илиев /Красимир Неделчев, Борис Минев, Николай Петков/.
„Сокол“: Християн Дянков, Анатоли Тодоров, Величко Великов, Тони Тончев, Милен Добрев, Светлозар Никулов, Владислав Георгиев, Павел Наков, Димитър Димитров, Иван Шопов, Венцислав Йорданов.