България загуби от Сърбия с 3:0 и не успя да завоюва бронзово отличие на европейското първенство по волейбол.

Момчетата на Камило Плачи започнаха срещата равностойно и първия гейм вървеше горе-долу точка за точка. Сърбия все пак дръпна с 21:18, но българите успяха да изравнят на 22:22 точки. В крайна сметка "Плавите" затвориха гейма с 25:22. Вторият гейм беше още по-драматичен и от първия. България дръпна до 6:3, но сърбите изравниха и дръпнаха до 17:14. България отново успя да изравни на 19:19. Оттам гейма продължи трудно, но победител в тази част отново излезе Сърбия с 32:30. Третият гейм започна с предимство на сърбите. България обаче се мобилизираха и в крайна сметка направиха серия от точки. В крайна сметка се стигна до обрат и отборът ни поведе с 17:15. Плавите обаче запазиха хладнокръвие и отново взеха предимството. България спаси три мачбола, но въпреки това не успя да намери сили и да вземе гейма, което донесе бронзовите медали на Сърбия след 27:25.

Най-доброто класиране досега на българския национален отбор по волейбол е второ място на Европейското първенство през 1951 година, а това е четвъртото четвърто място за Лъвовете.