Пълен комплект от медали завоюва параолимпиецът Ружди Ружди от Глоджево на Световното първенство по лека атлетика за спортисти с увреждания в Стадсканал, Холандия. В последните два дни от надпреварата 22-годишният младеж спечели сребро в хвърлянето на диск с постижение от 32.08 метра. Спортист на годината за 2011 за хора с увреждания остана на трето място в дисциплината хвърляне на копие.
Както „Утро“ писа талантливият Ружди спечели златен медал с най-доброто си лично постижение още в първия ден на състезанието при хвърлянето на гюле. Това е и любимата дисциплина на спортиста, на която ще наблегне в тренировките си. Добрата новина за него е, че догодина копието отпада като дисциплина, тъй като досега в нея спортистът правеше най-много фалове и неуспешни опити.
Любопитното е, че на последното световно първенство за младежи в Пуерто Рико в средата на август Ружди отново се пребори за злато, сребро и бронз. Тогава обаче шампионската титла му донесе копието, а в любимото гюле остана трети.