Лудогорец постигна може би най-знаменитата победа в историята си и една от най-престижните за България в последно време, след като посече насред Айндховен холандския гранд ПСВ с 2:0 на старта на участието си в групите на Лига Европа.

В началото домакините, които бяха обявявани за абсолютен фаворит, нормално настъпваха напред, но Лудогорец с добри контри можеше да изненада противника си. В самия край на първата част добре отиграна ситуация остави Фабио Ешпиньо да стреля, но стражът на домакините Зут спаси. След почивката обаче българите се развихриха и в 60-ата минута сензацията беше факт. Зут този път не излезе добре и след като изби, топката попадна у Роман Безяк, който с премерен удар от над 35 метра прехвърли вратаря и откри резултата за радост на всички българи пред екраните. В игра се появи и бившият футболист на Манчестър Юнайтед Парк Жи-Сунг, но и той не спаси "филипсите", за които извън групата за пореден път беше Станислав Манолев. В 74-ата минута шампионът на България нанесе нов удар на именития си противник, а основно действащо лице бе именно дошлият от Холандия Върджил Мисиджан. Младият талант получи удобна топка след рикошет и след като изчака, би в гредата на Зут, но при добавката бе безпощаден за 2:0. Мощен удар на Стийн Шарс в 78-ата минута пък само затвърди отличното представяне на стража Владимир Стоянов, който успя вещо да избие. Все пак Лудогорец удържа преднината си, а дори на свой ред опитваше нови атаки. Така сензационно след първите мачове в група "В" на турнира Лудогорец е лидер пред Черноморец Одеса, който пък изненада като гост с 2:1 Динамо Загреб. Именно домакинство на хърватите е следващият мач на разградчани в Европа. Датата е 3 октомври, а мястото стадион "Васил Левски".