Отборът на Левски записа първа победа на своя стадион "Георги Аспарухов" от три месеца насам, след като разби Пирин Гоце Делчев с 4:0 в първи мач от 1/16-финалите на Купата на България.

Наставникът на "сините" Славиша Йоканович направи доста промени в титулярния си състав, като от първата минута започнаха Горан Блажевич, Пламен Димов, Даниел Димов, Илиян Йорданов и Димитър Макриев. Резултатът бе открит в 25-та минута, когато Антонио Вутов размени пасове с Владимир Гаджев и преодоля вратаря на гостите с техничен удар. Малко преди почивката Макриев бе фаулиран в наказателното поле, а Гари Родригес отбеляза отсъдената дузпа. В 73-та минута Илиян Йорданов вкара на празна врата, след като удар на Макриев се отби в двете странични греди, в самия край Нуно Пинто проби отляво и изведе по отличен начин Борислав Цонев, който не сбърка от няколко метра, за да оформи крайното 4:0.