Студентите от Русенския университет заеха почетното 4-о място от 31 висши учебни заведения на Националната универсиада, научи „Утро“ от известния университетски спортен деятел Валентин Каменаров. Участие на финалите в София взеха над 1300 студенти.
Световният шампион по карате Тодор Събев спечели титлата в категория до 75 килограма, а волейболистите с треньор Мима Войкова надиграха Пловдивския университет и завоюваха бронзовите медали.
Лекоатлетката Александра Рибарова /треньор Милена Григорова/ донесе сребърен медал на скок височина с постижение от 160 сантиметра и бронзов на скок дължина с 5,18 метра. Тя зае и четвърто  място на гюле. Хюсеин Кехайов финишира шести на 3000 метра.
Състезателките по тенис на маса Габриела Ангелова и Сесил Кемалова /треньори Румен Ангелов и Валери Йорданов/ се пребориха за бронза в двойковия турнир и отборното подреждане.
Кикбоксьорът Михаел Ганев се класира втори в категория до 94 килограма в стил кик лайт контакт. Негов треньор е Митко Ружинов.
Джудистите, водени от Пламен Станчев, завоюваха 4 златни медала /Благовест Тунчев, Валери Великов, Денис Тодоров, Айсун Рефан/ и един бронзов /Ваня Райкова/. Атанас Яковчев и Йордан Йорданов се класираха четвърти.
След края на финалите президентът на Асоциацията за университетски спорт доц.Златко Джуров даде много висока оценка за постигнатото от русенските студенти.