Футболистите на „Дунав“ спечелиха точка с 1:1 при гостуването си на „Академик“ в Свищов, а при повече дързост, бързина и творчество в атака можеха да си тръгнат и с много ценна победа. Русенските момчета владееха повече топката, имаха териториално превъзходство, ала играта им в нападение не спореше и на практика вкараха гол при единствената си по-скоростна акция.
„Дунав“ получи ранно и изключително глупаво попадение. Преслав Антонов тръгна на рейд във 2-а минута, мина като на парад през защитата и прати топката зад гърба на дебютиралия за „сините“ вратар Иван Георгиев. После домакините се поприбраха в отбрана, а нашите тръгнаха да търсят път към рамката на Йончев с бавнички, постепенни и беззъби атаки. Хубавото бе, че се прибраха на почивка при 1:1, защото Младен Стоев успя да изравни в 42-а минута. Стоев, може би най-добрият в по-предни позиции играч на „Дунав“, се възползва от центриране на Мартин Иванов и намери рамката с майсторско воле.
Асистентът за красивия гол доведе треньорския щаб до нервен срив, защото остави отбора си с 10 души. Мартин вече бе с един жълт картон, а в 63-а минута направи безумно нарушение в средата на терена и съдията Христо Ристосков го прати под душа.
Въпреки че играха в намален състав, дунавци удържаха положението и ако се изключат две опасности пред Георгиев в края на мача, не дадоха шансове на „студентите“
Много силен мач за „Дунав“ направи преквалифицираният като централен защитник Мамуду. Той замести почти без грешка контузения Стоян Георгиев.
Дебют за русенци направи и младият централен нападател Гюрсес Александров, чиито права бяха уредени в последния момент.
„Академик“ (Св): Йончев, Михайлов, Граматиков, Ангелов, Каролев, Михайлов, В. Георгиев, Иванов, Игнатов, Тафраджийски /Методиев-59/, Антонов.
„Дунав“: Иван Георгиев, Джелилов /Раденцов-45/, Милчев, М. Иванов, Мамаду, Димов, Л. Иванов /Хасанов-72/, Марудов, Александров /Каптиев-45/, Стоев, Петров.