Отборите на Ботев и Лудогорец не успяха да си вкарат гол в мач от 37-и кръг на А група. Равенството 0:0 устройва напълно устремилия се към трета поредна титла разградски тим, който бе гост в срещата.

Лудогорец можеше да си тръгне и без точка от стадиона в Коматево, ако халфът на пловдивчани Томаш Иршак не бе уцелил гредата в последната минута от редовното време. Така Лудогорец е много близо до титлата и ще може да отвори шампанското утре, ако ЦСКА и Литекс завършат наравно в София. "Орлите" са начело в таблицата със 75 точки от 35 срещи, ЦСКА е на второ място с 67 (35 мача), Литекс е трети с 66 т. от 34 срещи. Ботев, който за четвърти пореден път този сезон не допусна да бъде победен от шампионите, има 64 точки и остава с шансове за завоюване на бронзовите медали.