Футболистите на „Дунав 2010“ победиха „Видима“ /Севлиево/ с 2:1 в първия си контролен мач пред своя публика.
Стартовият състав подсказа веднага, че старши треньорът Мирослав Миронов вече мисли за евентуално участие на отбора в „Б“ група, защото заложи на четирима младежи. Такова е странното изискване на БФС - всеки тим трябва да започва мачовете си с каре от титулярни футболисти под 21-годишна възраст. Трима от тях са задължени да запишат по едно полувреме, докато четвъртият младок трябва да остане на терена до последния съдийски сигнал.
Избраниците на Миронов за тази абсурдна квота бяха стоперът Джелилов, завърналият се от „Литекс“ юноша на „Дунав“ Мартин Иванов, трениралият за кратко в „Две могили“ дунавски нападател Александър Георгиев и Йордан Димитров-младши. Мартин игра като краен защитник, Александър бе изтеглен на десния франг в атаката, а Димитров действаше като централен нападател.
„Дунав“ поведе в тежката жега на Градския стадион с гол на Любо Иванов. Атаката тръгна от дефанзивния халф Николай Петров и продължи с асистенция от крилото към пеналта на Александър Георгиев. Севлиевци отвърнаха с изстрел, който прати топката в гредата. Гостите изравниха веднага след почивката след един нелеп рикошет, а дунавци заслужиха трудната победа с попадение на Христо Александров. Централният нападател бе най-съобразителен при центриране от корнер.
„Дунав“: Сашев, Милчев, Джелилов, М. Иванов, Ст. Георгиев, Петров, Ал. Георгиев, Л. Иванов, Й. Димитров, Раденцов, Димов /Фахрединов, Александров, Григоров, Мамаду, Ангелов, Хасанов/.