„Дунав 8806“ отнесе „Левски“ с 69:47 (19:7, 13:12, 19:5, 18:23) във втория мач от финалите в НБЛ-жени и резултатът в серията вече е 1:1 победи. Двубоят се игра пред близо 1 000 зрители в залата в квартал „Здравец“ в Русе.
„Сините феи“ владееха инициативата още в началото. Наташа Попович откри резултата в мача с точно изпълнение на наказателен удар за 1:0 за гостите, но следващите 7 точки бяха в „столичния“ кош. До края на първата част пък по-точната стрелба на домакините направи аванса им 12 точки за 19:7.
През втората четвърт играта продължи кош за кош. Това не позволи на разликата да варира особено. Така първото полувреме приключи при 32:19 за дунавки.
Шампионките започнаха ударно след почивката и окончателно отказаха своя съперник. Серия от 19:1 направи резултата 51:20 в тяхна полза. Междувременно обаче при борба за топката в половината на гостите Радостина Димитрова от „Дунав 8806“ се сблъска със съименничката си от другия отбор – Радостина Димитрова и напусна игра накуцвайки. Въпреки това 10 минути преди края домакините бяха напред с 27 точки за 51:24.
Малко след началото на последната част се оказа, че „русенската“ Радостина Димитрова няма проблем да продължи. Тя се завърна в игра по най-добрия начин – с тройка за 58:24. До финалната сирена „сините феи“ не позволиха съперника да се доближи достатъчно и спечелиха втория мач от финалите, изравнявайки за 1:1 победи в серията.
Така двубоят за шампионската титла в НБЛ се завърза. Серията се играе до 3 победи от 5 срещи. Третият и чевъртият мач са на 28 и 29 април, понеделник и вторник, съответно от 18 ч. и 17 ч., в столичната зала „Универсиада“.