Мъжкият национален отбор по баскетбол на България победи Румъния в Констанца с 84:68 в първия си мач от допълнителната квалификация за Европейското първенство през 2015 година.

Националите ни, водени от Тити Папазов, записаха пет поредни победи в контролните мачове преди допълнителната квалификация и днес заслужено записаха първи официален успех след тях. Срещата на румънска земя започна равностойно и след първата четвъртина резултатът бе 21:20 за домакините. Националите обаче направиха солидна четвъртина, която взеха с 19:22 и по този начин поведоха на полувремето с 40:42. Играчите ни направиха изключително силна трета четвъртина - 11:18, което до известна степен им помогна да спечелят мача с 16 точки разлика. Деян Иванов завърши срещата с 27 точки, 8 борби и 1 асистенция, Бранко Миркович се отличи с 20 точки, а Калоян Иванов добави 15 точки. За румънския тим най-много точки вкара Рарес Мандаке - 18. Другият отбор в групата ни е Исландия, а победителят продължава в следващата фаза. За шампионата след две години се класира само един отбор от всички 13, които участват в тази квалификация.