Детският тим на ФК „Русе“ /набор 1999-2000 година/ раздели трето-четвърто място при абсолютния си дебют на международен турнир по плажен футбол в Шкорпиловци. Избраниците на треньора Калоян Георгиев победиха „Варна“ с 5:2, а после изиграха много зрелищен мач срещу руския „Строгино“.
3 минути преди края русначетата водеха с 4:2, но нашите намалиха от дузпа до 3:4, а Николай Николаев изравни 15 секунди преди последния сигнал на съдията. Момчетата от „Строгино“ обаче се добраха до победата веднага след изпълнението на центъра.
Тимът на „Русе“ отстъпи в последната среща на „Долни Чифлик“, в чийто отбор играха доста по-големи като възраст състезатели.
„Желанието ми е Русе да стане първият град, който да организира градско училищно първенство по плажен футбол. Може би ще проведем такъв шампионат още през идния септември“, каза пред „Утро“ Калоян Георгиев.