Григор Димитров успя да отстрани Марсел Гранойерс в три сета и се класира за втория кръг на турнира на клей в Монте Карло. В мач с много обрати 22-годишният българин победи испанеца с 6-2, 4-6, 6-2.

В първия сет Григор бе по-добрия тенисист на корта и с два пробива успя да спечели убедително частта с 6-2. Втората започна равностойно, но в така важния в този спорт седми гейм каталунецът успя да направи първия си пробив в срещата и поведе с 4-3, след което, макар и трудно го затвърди - 5-3. Последва гейм на нула за нашия, но след това Марсел успя да вземе подаването си и изравни резултата. Третият решителен сет започна лошо за хасковлията - Гранойерс поведе с 2-0 след пробив в стартовия гейм, но всичко хубаво за нето свърши в този момент. Последва много силна игра на първата ни ракета, който пое инициативата и повече не даде никакви шансове на съперника си - 6 поредни гейма и 6-2. Така Гришо си върна на Гранойерс за загубата от него през миналия сезон в Монреал с 4-6, 4-6. В Монте Карло Димитров е поставен под №12 и е в половината на водача в схемата Рафаел Надал. Двамата може да се изправят един срещу друг в 1/4 финалите за втора поредна година. Родната звезда ще играе във втори кръг с друг испанец - квалификантът Алберт Рамос, който на старта победи Ярко Ниеминен с 6-2, 7-5. Турнирът е с награден фонд 3 452 415 евро. В неговото миналогодишно издание най-добрият ни тенисист бе спрян на 1/4 финалите именно от Надал. Испанският левичар спечели трудно мача с 6-2, 2-6, 6-4.