Александра Пенчева с кон Вранглер от русенския клуб „Кентавър“ стана шампионка на държавното първенство по конен спорт. Александра триумфира като победителка при състезателите до 14 години във всестранната езда, която включва 3 изпитания - обездка, крос-кънтри и конкур-ипик. Пенчева участва в надпреварата и с друг кон - с Дим, с който завърши на пето място.
Стефан Игнатов от „Кентавър“ зае почетната четвърта позиция в категория „Аматьори“. Стефан се състезава с кон Джеронимо. Победител в тази категория стана Марина Ценкова.
Шампионската титла пък в категория „2 звезди“ бе спечелена от Николай Асенов/“Кариер“ /София/, който участва в надпреварата с кон Нилма. Асенов бе награден от зам.-председателя на българската федерация по конен спорт Крум Рашков.
Организаторите на първенствопо посрещнаха на русенския хиподрум 42 коня от 12 клуба.