95 446 зрители напълниха "Мелбърн Крикет Стейдиъм", за да изгледат победата на Ливърпул над местния Мелбърн Виктъри с 2:0 в контролна среща.

Атмосферата на стадиона съвсем не бе като за контрола и футболните фенове останаха доволни от видяното, макар и техният отбор да загуби. Капитанът на мърсисайдци откри резултата в 32-та минута с точен изстрел от наказателното поле, а в самия край новото попълнение Яго Аспас оформи крайното 2:0 след асистенция на Луис Суарес. Уругвайският национал влезе в игра в 72-та минута, като това бе първи мач с червения екип за него след скандалния двубой с Челси от края на миналия сезон. Очаква се след мача мениджърът на Ливърпул Брендън Роджърс и директорът Йън Айри да обсъдят със Суарес бъдещето на футболиста.