Триатлонистът на „Далян Русе“ Велизар Велизаров завоюва бронзов медал на държавното първенство в Стара Загора. Участие в състезанието взеха пратеници от няколко други държави, а за разлика от шампионата в Русе Велизар мери сили в двойно по-тежки като дистанция изпитания. В групата на триатлонистите до 14 години Велизаров трябваше да преплува 200 метра, да преодолее с велосипед 10 километра и да завърши първенството с тичане от 2 километра.
С бронзовите си медали от Русе и Стара Загора Велизар заслужи правото да участва на балканското първенство, което ще се проведе на 22 септември в Сърбия.
Иванина Миланова повтори класирането си от русенския шампионат. Тя завърши четвърта при 10-годишните деца след плуване от 100 метра, велоезда от 5 километра и бягане от 1000 метра.
Четвърти в тъй наречената нулева група, където се състезават деца под 10 години, се класира и Данаил Райков.
Водач на русенските триатлонисти бе треньорката Миглена Ангелова.