Манчестър Юнайтед допусна втора загуба в предсезонната си подготовка, след като бе победен от японския Йокохама Маринос с 2:3 на "Нисан Стейдиъм" в Йокохама.

72 хиляди зрители останаха изключително доволни от видяното, като двубоят бе атрактивен и в крайна сметка завърши благополучно за домакините. Японският тим откри резултата още в първата минута чрез Маркиньос, но до края на първото полувреме възпитаниците на Дейвид Мойс стигнаха до пълен обрат. Джеси Лингард изравни в 19-та минута от близко разстояние, а в 30-та минута Масаказу Таширо си отбеляза автогол. Веднага след почивката обаче Йокохама изравни с гол на Фабио, а три минути преди края на редовното време Джин Ханато отбеляза победното попадение за Маринос. Все пак най-радостният момент за зрителите на стадиона бе появяването в игра на звездата на Япония Шинджи Кагава, който влезе като резерва в 61-та минута.