Носителят на Суперкупата Берое тресна Славия с 2:0 като гост в първия мач на "белите" за сезона и с новия наставник Асен Букарев.

Столичани имаха мерак да си върнат на беройци за отстраняването от турнира за Купата на България през миналия сезон, когато празнуваха 100-годишнина. В крайна сметка стана точно обратното, а още през първата част Берое застраши вратата на домакините. В 50-ата минута падна и първото попадение за момчетата на Петър Хубчев – точен бе Давид Каядо след пас на Георги Андонов отдясно. Берое продължи да е тима с по-опасни атаки и в 67-ата минута вкара втори гол, с който реши срещата. Филип Филипов се опита да върне към стража Георги Петков, но Венци Христов успя да вземе топката и да матира бившия футболист на Левски за 2:0. До края не се случи нещо по-интересно, освен няколко сблъсъка, наложили влизане на медицинските екипи. Берое пък се отърси от първия мач с Апоел Тел Авив в Лига Европа, който загуби с 1:4.