Футболистите на „Дунав 2010“ победиха „Академик“ с 1:0 и завършиха 0:0 срещу „Светкавица“ на тристранния минитурнир в Търговище. „Студентите“ и „мълниите“ завършиха 0:0, което направи русенския отбор победител в надпреварата. Дунавци играха срещу „Академик“ 30 минути, а след кратка почивка записаха още 60 срещу „Светкавица“.
Автор на гола срещу свищовлии стана дошлият от „Спартак“ /Плевен/ Ивайло Раденцов. Халфът заби топката в мрежата след снаряд от фаул на дистанция от 30 метра.
Мачът трещу търговищкия отбор бе равностоен. Домакините поведоха от смешна дузпа, свирена за артистично падане на техен футболист. Точен от 11-те метра бе Даниел Генов.
При 0:1 футболистите на старши треньора Мирослав Миронов се втурнаха в атаки и можеха да изравнят почти веднага, но озовалият се на чиста позиция Кяшиф Фахрединов-Гути реши да блесне с техника. Вместо да разстреля вратаря, Гути реши да копне топката над главата, но финият му шут не мина.
Изравняването дойде след бърза атака, тръгнала от Христо Александров. Христо открадна една топка и я прехвърли към Раденцов, който асистира за голов шут на Деян Димов.
Стартовият състав на Миронов срещу „Академик“ бе с Пламен Сашев, Турхан Хасанов, Аднян Джелилов, Деян Димов, Мартин Милчев, Атила Юмер, Мамаду, Диян Руменов, Христо Александров, Валентин Валентинов.
Избраниците му в мача срещу „Светкавица“ бяха Пламен Сашев, Кристиян Григоров, Стоян Георгиев, Турхан Хасанов, Михаил Милчев, Николай Петров, Кяшиф Фахрединов, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Тихомир Кънев, Любо Иванов.
Новите имена са Деян Руменов и Турхан Хасанов.
Деян Руменов е юноша на „Дунав 2010“. През последната година е тренирал в школата на „Литекс“. Роден е през 1997 година.
Турхан Хасанов е играл в „Кубрат“ и „Светкавица“. Действа на позицията десен бек.
Миронов изпробва и дошлия от „Нефтохимик“ Иван Йорданов, но младежът не впечатли треньора и веднага бе освободен.