Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова направи обрат срещу чехкинята Андреа Хлавачкова като победи с 4:6, 7:5, 6:1 на турнира на твърди кортове в Катовице, Полша.

Така Пиронкова, която беше изправена изненадващо отпадане още в първия кръг на турнира, продължава във втори кръг на турнира. Ключова за успеха се оказа серията на пловдивчанката, която спечели девет поредни гейма в края на втория и началото на третия сет. Така Пиронкова записа втора победа в кариерата си срещу Хлавачкова, като до момента двете имат два мача една срещу друга.

Първата ни ракета ще срещне израелската тенисистка Шахар Пеер в спора за място на четвъртфиналите. Пиронкова ще търси реванш за загубата от израелката през миналия сезон, когато Пеер би с 5:7, 7:6(4), 7:6(4).