Ботев Пловдив победи в мач от първия предварителен кръг за Лига Европа. Пловдивчани сразиха казахстанския футболен отбор Астана с резултат 5:0. Общият резултат от двата мача е 6:0.

Смазващо предимство показа Ботев и частично подобри настроението сред българските приятели на футбола, след отпадането на Левски в четвъртък от друг казахстански отбор.

Това бе втори мач на Ботев срещу Астана в турнира и втора победа за пловдивските футболисти. Около 12 -13 хиляди души подкрепяха на стадиона в Бургас жълто-черните пловдивчани и заслужиха радостта от голямата победа. Астана остана с човек по-малко в 34-ата минута на мача след червен картон.

Головете вкараха Мариян Огнянов /54мин./, Виейра /56 от дузпа/, Тодор Неделев /57 и 74/, Бобан Грънчаров /70/. Гостите играха с 10 души заради червен картон /след два жълти/ на Куат в 34-ата минута.

"Канарчетата" спечелиха първия мач в Казахстан с 1:0. Треньорът Станимир Стоилов започна със същите 11 футболисти, които записаха ценния успех на чужд терен.

Общият резултат Ботев - Астана е 6:0.

Следващият съперник на Ботев е Зрински Мостар от Босна и Херцеговина. В първия мач българските футболисти са гости. Реваншът е седмица по-късно - на 25 юли.