Втората ракета на България Димитър Кутровски победи Теодорис Ангелинос с 6-4, 6-3, 1-6, 6-3 и по този начин даде преднина от 2:0 на България в мача срещу Гърция за Купа "Дейвис" от втора група на Евро-африканската зона.

По-рано днес Григор Димитров очаквано разби 19-годишния представител на домакините Маркос Каловелонис с 6-3, 6-3, 6-0, а след това Кутровски успя да се справи с първата ракета на гърците, макар победата да не дойде толкова лесно. Българинът взе първите два сета, но след това нивото на играта му падна и Ангелинос взе третата част. Гръцкият тенисист поведе и в четвъртия сет, но започна да изпива сериозни физически проблеми и Кутровски се възползва от това, за да обърне резултата и да затвори мача. По този начин България е много близо до спечелване на двубоя и оставане в групата. Утре е мачът на двойки, а в неделя са останалите две срещи на сингъл.