Футболният отбор на Русенския университет победи Стопанска академия с 3:1 в мач със сериозен залог. Русенските студенти трябваше да постигнат поне реми, за да се класират за националните финали. Те обаче се справиха със солидния тим на гостите и отново ще бъдат сред фаворитите за призовите места на държавното първенство.
Отборът на РУ поведе на своя стадион „Академик“ в 28-а минута с гол на Гюрсес Александров. Гюрсес получи отличен извеждащ пас от Радослав Стоянов и елегантно прехвърли вратаря.
Свищовлии изравниха малко преди края на полувремето и интригата се върна. Всичко бе решено в последните 10 минути, когато стана видно, че русенските студенти превъзхождат физически своя съперник.
Централният нападател Радомир Хараланов направи 2:1 след удар с глава в 83-а минута, пак той реализира третия гол на успокоението с плътен диагонален шут покрай вратаря.
С тази победа отборът на гл ас. д-р Камен Симеонов  се утвърди на първото място в квалификационната група и два кръга преди края остана недостижим с преднина от 7 точки.
Националните финали в София ще се проведат от 11 до 17 май.
Отборът на Русенския университет: Александър Климов,  Даниел Желев, Георги Георгиев, Светослав Матеев, Ервин Мустафа, Радослав Стоянов, Б.Иванов, Атила Юмер, Николай Недков, Гюрсес Александров, Радомир Хараланов /Димов, Дойнов, Миланов/.