Лудогорец отстрани Литекс от турнира за Купата на България, след като победи с 2:1 и в реванша.

Първият мач между тимовете завърши при същия резултат отново в полза на разградчани. Гостите от Ловеч започнаха перфектно тази среща, след като след колективна грешка в защитата на Лудогорец Цветанов отбеляза за 1:0. Домакините обаче успяха да върнат попадението в 45-та минута. След центриране от корнер, защитник на Литекс отклони топката към Моци, който изравни на 1:1. Втората част Лудогорец натиснаха и усилията им се материализираха в 68-та минута, когато Николов не успя да избие добре удар на Мишо Александров и си отбеляза автогол. В крайна сметка "разградските орли" победиха с общ резултат от двата мача 4:2 и се класираха на полуфиналите за Купата на България.