Цветана Пиронкова игра като абсолютно равна с миналогодишната финалистка Агнешка Радванска, но загуби с 6-4, 3-6, 3-6 от полякинята и си тръгва от "Уимбълдън" в четвърти кръг.

Българката започна много мощно срещу Радванска и поведе с 4-0 в първия сет, преди опонентката й да се окопити и да върне единия пробив. Все пак предимството от другия бе достатъчно за Цвети да вземе първия сет. Във втория единичен пробив на полякината изравни резултата. Ключов явно се оказа новият брейк, който Радванска направи за 3-1. След това Цвети опит да го върне, но след като не успя, рухна при сервиса си за оставане в мача и допусна нов пробив. С достигането си до 4-и кръг Пиронкова си заработи 100 000 паунда от наградния фонд. 280 точки пък ще бъдат добавени в актива й, с които тя би трябвало да се завърне в топ 60 на света. Радванска ще играе с китайката Ли На в следващата фаза.