Цветана Пиронкова ще има нов труден съперник дори и да направи изненадата с отстраняването на Агнешка Радванска днес. Китайката Ли На чака победителката от този сблъсък на 1/4-финалите.

Бившата шампионка от "Ролан Гарос" отнесе италианката Роберта Винчи с 6-2, 6-0, за да си осигури преминаването в следващата фаза. Още в първия сет китайката, която вече има три четвърфинала като най-добро постижение в Лондон, поведе с 5-0. Винчи върна един пробив след това, но беше прекалено късно за спасяване на сета. Във втория нещата тръгнаха по същия начин, но този път италианката не успя да запише и гейм. Така азиатката стигна до победата за по-малко от час. Мачът на Пиронкова с Радванска започва след броени минути.