Пета победа за националния ни отбор по волейбол в Световната лига. Волейболистите ни разгромиха отбора на САЩ с 3:1 в зала „Рино Ивентс Сентър", Рино, щата Невада. Това бе втори мач между двата тима в тазгодишния турнир.

При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:3 в полза на националите ни. При второто – при 16:9. Отборът на САЩ имаше няколко успешни блокади и успя да намали резултата на 23:21. Блестящата блокада на Тодор Алексиев обърна резултатът и геймът завърши в полза на България при 25:23.

В четвъртия гейм американците поведоха с 8:6. Двата екипа се оттеглиха за техническо прекъсване на този резултат. По-късно имаше още едно прекъсване в тази част- при 14:16. Последваха няколко разигравания, в които националите ни и американците си разменяха точки последователно. Мощна атака на Тодор Алексиев обърна нещата и поведе с 19:17. Отличен сервис на Виктор Йосифов взе три точки преднина в мача. Веднага след това американските волейболисти поискаха техническо прекъсване. После Йософов донесе още една точка – 17:21. Последва блестяща игра на Салпаров, Братоев и Гоцев, които обърнаха резултата на 23:20, а отиграване на Гоцев доведе мача до 24:21 в полза на нашите. Първата точка от блок в тази лига направи Данаил Милушев и така донесе победата за България. Двубоя между нашите и САЩ завърши с крайния резултат 25:21.

Най-резултатен за националите бе Цветан Соколов с 21 точки. Съотборникът му Тодор Скримов добави 12 точки за тима. При американците капитанът Матю Андерсън се записа с 16 точки, а Кларк Карсън реализира 12.

Националите ни повеждат в група А на Световната волейболна лига с 14 точки. Те имат пет победи и една загуба до момента.

Състави:

САЩ: Кайл Колдуъл, Матю Андерсън, Карсън Кларк, Максуъл Холт, Пол Лотмън Дейвид Лий - Ерик Шоджи-либеро

Старши треньор: Джон Спероу

БЪЛГАРИЯ: Тодор Алексиев, Тодор Скримов, Цветан Соколов, Георги Братоев, Виктор Йосифов, Светослав Гоцев - Теодор Салпаров-либеро

Старши треньор: Камило Плачи