Григор Димитров си тръгва от "Уимбълдън" заради загуба от словенеца Грега Жемля във втори кръг след луд и дълъг сблъсък, продължил в два дни на кортовете в Лондон.

Гришо, който бе соченият за фаворит преди началото на двубоя вчера, изпитваше чести физически проблеми на корта, а Жемля не спря да атакува бекхенда му. Първият сервис също не бе с българина, който отпадна след поражение в отделните сетове с 6-3, 6-7, 6-3, 4-6, 9-11 и общо игрално време 4 часа и 4 минути. Мачът бе прекратен вчера заради дъжд при 9-8 в полза на Жемля в последния сет. Паузата, отложила мача за днес, обаче не помогна на Гришо, който все пак спаси 5 мачбола, преди да се предаде. Българинът бе наблюдаван и от приятелката си Мария Шарапова край корта, но това не го спаси от нейната съдба - отпадане във втори кръг. Гришо прибира 38,000 британски паунда от наградния фонд и 45 точки за ранглистата, защитавайки постижението си от миналата година. Димитров продължава участието си на двойки, където в петък в спора за място на осминафиналите заедно с Фредерик Нилсен, ще се изправи срещу Лацко/Полашек или поставените под №11 Зимонич/Бенето.