Отборът на Байерн Мюнхен не успя да постигне 20-та поредна победа в Бундеслигата, след като направи равенство 3:3 с Хофенхайм у дома в мач от 28-ия кръг на шампионата.

На трибуните на "Алианц Арена" бе осъденият за данъчни измами бивш президент на клуба Ули Хьонес. Баварците си осигуриха титлата в миналия кръг с победа над Херта и днес Пеп Гуардиола даде шанс на някои от футболистите, които по-рядко попадат в игра, като вратаря Тим Щарке, Джердан Шакири, Клаудио Писаро и Контенте. Гостите поведоха в 23-та минута с гол на Модесте, но до 40-та минута резултатът вече бе 3:1 в полза на Байерн след две попадения на Писаро и едно на Шакири. Салихович върна един от головете точно преди почивката, в 75-та минута Фирмино оформи крайното 3:3 и сложи край на победната серия на шампионите.