Отборът на ЦСКА се изкачи до второто място в класирането на "А" група, след като постигна ценен успех при гостуването си на Литекс с 1:0.

"Армейците" стояха добре на Градския стадион в Ловеч и надиграха тактически своя съперник, за да стигнат до заслужена победа. Срещата не се отличи с особено качествен футбол, като преобладавах единоборствата в средата на терена, но все пак гостите създадоха достатъчно положения, за да стигнат до гол.

Ивайло Чочев, Омар Косоко и Джаксън Менди направиха пропуски през първата част, но три минути след почивката Неманя Мисиславевич отбеляза единственото попадение в мача с изстрел от границата на наказателното поле, който рикошира в Пламен Николов и излъга Евгени Александров.

С този успех ЦСКА измести днешния си съперник от второто място в класирането, като и двата тима имат по 58 точки, но "червените" имат по-добри показатели в преките двубои.