Левски записа победа с 2:0 при визитата си на Локо Пловдив в среща от 3-ия кръг на плейофната фаза в А група.

След час игра Валери Божинов даде аванс на гостите. Стивън Петков засече с глава центриране отляво и уцели гредата, а след това Божинов засече също с глава в опразнената врата - 1:0. В 72-ата минута Влади Гаджев направи двойно с Макриев, изскочи сам срещу Господинов и технично прати топката в долния ляв ъгъл за крайното 2:0.

Две минути по-късно Мисяк изскочи сам срещу вратаря Господинов, прехвърли го технично, но топката се удари в напречната греда и излезе в аут. 60 секунди по-късно Тижани Белаид получи директен червен картон за груб фаул срещу Даниел Димов. Мачът бе прекратяван на няколко пъти, заради развалено осветление на стадион "Лаута". В крайна сметка срещата се доигра, без да се стигне до нов гол. Благодарение на този успех "сините" се изкачиха на 4-то място с 50 точки в актива си. "Смърфовете" остават на 7-ма позиция с 45 пункта.