Областният управител на Шумен Бейнур Ахмед заяви, че ще има вода в язовир "Тича", стига да се ползва пестеливо и разумно. Той заяви това пред журналисти в сградата на областната управа по време на традиционната си среща за края на годината. Ахмед каза още, че проблемът с водата не е решен и не вярва, че може да бъде решен с магическа пръчка през 2025 г. и коментира, че има проблем с нивото на водата в язовир "Тича", но според него човешкият фактор не оказва влияние.
"Природата каквото е решила, това прави с нас. Ако има дъжд, ако има сняг, нивото в язовира се покачва. Последните 2 месеца през ноември и декември следя ежедневния бюлетин на интернет страницата на Министерството на околната среда и водите, има дни, в които притокът е по-голям от разхода, нормално е за зимния период, но искам да погледна оптимистично на това, което се случва с язовира. В началото на зимния сезон сме, предстоят още зимни месеци, през пролетта също може да има валежи, нека да живеем с надежда, че Господ е с нас и ще напълни нашия язовир с повече вода", каза областният управител.
Той допълни, че дори да се запази нивото на суша, ще има вода в язовира и стига да се ползва разумно и пестеливо, тя ще стигне за доста дълъг период. Бейнур Ахмед увери, че в момента на язовир "Тича" няма работеща водна електрическа централа. 
Той отбеляза още, че довеждащият водопровод от язовира до град Шумен е нова придобивка за шуменци. Областният управител припомни, че в първите няколко дни след подвързване на тръбата, е имало големи проблеми, помпи са се затлачвали, налагало се е да се прави профилактика. "Сега загубите на вода са почти нулеви по тази тръба", коментира той. Проблемът с другите загуби, които са в град Шумен, най-навярно няма да се реши с магическа пръчка, отбеляза Бейнур Ахмед.
"Може би общината трябва да обърне малко по-голямо внимание да осигури финансиране за реконструкция на градската мрежа, където има значителни загуби. Той припомни, че през лятото в другите населени места на областта положението е било критично в 20 села, които са били на режим на водата. "Към този етап мисля, че са само три села, надявам се в близко бъдеще да има трайно решение и за тях", коментира областният управител.
Той припомни, че заедно с кмета на Шумен проф. Христо Христов и с председателя на Общинския съвет Ася Аспарухова са изразили несъгласие срещу повишението на цената на водата заради лошото й качество и увери, че когато е необходимо пак ще го направят.
Преди срещата с журналисти на Игнажден областният управител Бейнур Ахмед, заместник областният управител Диян Димитров и екипът на Областна администрация-Шумен бяха поздравени от над 20 коледари от II Основно училище „Д-р Петър Берон“. Децата пресъздадоха българската народна традиция, пяха, танцуваха и наричаха за здраве и благоденствие. С ръчно изработени учениците сурвакаха областния и заместник областния управител и размениха подаръци с тях.