Изложба „Кинцуги“ на художничката Диана Бояджиева е подредена в троянската галерия „Серякова къща“. В експозицията са включени повече от 70 стенни пана и поредица от керамични и стъклени съдове. 
Творчеството на Бояджиева е вдъхновено от природата, светлината, цветовете, изкуството във всичките му форми, както и от различните култури, страни и континенти, които е опознала по време на многобройните си пътувания.  
Необичайното име на изложбата идва от японско изкуство за поправяне на счупена керамика, но също и от философия, която третира счупването и ремонта като част от историята на даден обект.
„Кинцуги е една стара, първоначално китайска, а след това и японска техника. Изучава се десетки години, докато станеш майстор, така че да залепиш парчетата и да възстановиш керамичен съд, без да нарушиш неговата красота и дори да добавиш красота към този съд“, разказа за БТА Бояджиева.
Тя посочи, че харесва философията на „Кинцуги“. „Аз съм на 66 години, минала съм през много изпитания, имам много пукнатини в себе си, в душата си, от различни и хубави, и лоши случки. Много парчета съм залепила в себе си, но през тези пукнатини прозира и много светлина. Аз съм пълна със светлина“, каза за себе си художничката.
В творбите си Бояджиева използва многобройни и сложни техники, както и различни материали и медиуми в тях – акварел, акрил, метално фолио, злато, сребро, мед, арт стъкло. Стиловете, които използва са многообразни – от реализъм до абстрактно изкуство.
„Бягам от рутината, не искам нещата ми да изглеждат по един и същи начин. Не е все едно с какъв материал работиш и каква техника използваш, но е важно накрая да си удовлетворен от резултата“, допълни тя.
Израствайки в Пловдив, Бояджиева развива увлечение към изкуството, повлияно от близки до семейството известни художници и артистичната атмосфера на града. Тя се посвещава на страстта си, като учи първо в Художествената гимназия в Казанлък, а в последствие и специалност „Стенопис“ във Великотърновския университет „Св. св. Кирил и Методий‘‘.
Художничката има реализирани няколко самостоятелни изложби в България, Полша и САЩ, където живее и работи до 1995 г. 
Изложбата „Кинцуги“ ще остане в залите на галерията до 10 януари.