Любители на книгите в Разград си имат вече място за споделяне на своята страст – четенето. Идеята за учредяването на първия в града читателски клуб е на 33-годишната Стефани Дионисиева. Тя е родом от Русе, но от близо девет години живее в Разград. По професия е ветеринарен лекар. Тя разказа, че любовта й към книгите се заражда още в детските години. „Баба и дядо имаха голяма библиотека вкъщи с литература от всички жанрове. Първата книга, която прочетох, беше вълнуващият приключенски роман "Капитан Немо" на Жул Верн. И до ден днешен тази книга е сред любимите ми. За мен тя си остава вълшебна, цветна и описателна и ми доставя удоволствие да я препрочитам. Бих препоръчала всяко едно дете да прочете безсмъртната класика на Жул Верн, защото има какво да научи от нея“, каза Стефани.
Тя обясни, че идеята за създаване на пространство, където разградчани могат да се срещат, да споделят впечатленията си от прочетена книга, да обсъждат творчеството на авторите и да се насладят на литературното богатство заедно, се ражда съвсем спонтанно в разговор с близка приятелка. „Цвета Бориславова беше човекът, който ме окуражи и нещата се случиха изключително бързо. За кратко време успяхме да измислим концепцията на клуба и да обявим началото му през март. Веднага след това беше и първата сбирка, на която се потопихме в света на една велика жена - Мария Кюри“, обясни основателката на читателския клуб в Разград. Досега са проведени девет срещи, на които са обсъдени творбите "Свръхестественият човек" от Джо Диспенза, "Смисълът. Енциклопедия на бъдещето" и "Аномалия" на Людмила Филипова, "Островът на изгубените дървета" от Елиф Шафак, "Когато щурците плачат" от Чарлс Мартин, "Където пеят раците" на Дилия Оуенс, "Аз още броя дните" от Георги Бърдаров и "Три ябълки паднаха от небето" на Нарине Абгарян. 
„Срещите се провеждат всеки месец в неделен ден на по чаша ароматно кафе или чай в уютната обстановка на ресторанта на хотел „Лес“. Имаме постоянни членове, за които през изминалите месеци читателският клуб постепенно се превърна в едно много важно и любимо пространство. Има и такива, които идват от чисто любопитство или по покана на някой член на клуба, като покрай тези дискусии много от тях преоткриха любовта към книгите и четенето“, обясни Дионисиева. Тя отбеляза, че клубът е отворен за всеки приятел на книгата, без значение от пол и възраст. Стремежът й е да се привлекат все повече съмишленици, с които заедно да споделят преживяното в литературния свят. Равносметката й за изминалите няколко месеца е, че очакванията й са надминати. „Оказа се, че много хора в Разград имат интерес и потребност да участват в такава общност, което само може да ме радва. Дългосрочната ни цел е да продължаваме в същия дух и да си подаряваме приятни и ползотворни два часа, далеч от ежедневните ангажименти. За в бъдеще смятаме и да доразвиваме читателския клуб с различни други дейности, като четения, допълнителни литературни срещи“, посочи Стефани. По думите й за първия рожден на клуба се планират срещи с писатели, поети и хора, които се занимават с изкуство. 
От името на читателския клуб в Разград тя изказа благодарност за подкрепата на изпълнителния директор на „Амета Холдинг“ Любомир Лозанов, който всеки месец дарява на клуба десет книги, и на книжарници „Хеликон“ с управител Ана Иванова, от където членовете на клуба могат да си купят книги с отстъпка. 
Мелани Якимова разказа, че тя и съпругът й много обичат да четат и се радват, че успяват да предадат тази любов и на децата. Тя изрази задоволство от това, че е част от читателския клуб, където освен да обсъждат различни заглавия, имат възможността да се срещнат със сродни души, с които да споделят преживяното от прочетеното. „Винаги след срещите си тръгвам обогатена и научила нещо ново“, добави Якимова.
По думите на председателя на Дамския бизнес клуб в Разград Цвета Бориславова, която също е редовните участници в срещите, важен елемент от дейността на клуба е въвеждането на книгата като перманентен универсален подарък. Тя обясни, че по традиция създателят на читателския клуб Стефани Дионисиева подбира книги-подарък, като ги облича в образа на рождениците, което според Бориславова е нещо прекрасно.