41-годишната лекоатлетка на „Локомотив“ /Русе/ Атанаска Димитрова спечели златен и сребърен медал на държавното първенство в Правец. Атанаска се пребори за титлата на диск с 47,39 метра - резултат, с който покри норматив за участие в турнира за отборната купа „Европа“. Така тя ще защитава цветовете на националния отбор на стадиона в Дъблин.
Интересното е, че трета в тази дисциплина завърши... 50-годишната състезателка на „Берое“ Стефания Симова! Стефания метна диска на 42,08 метра.
А Атанаска се класира втора в хвърлянето на чук с 44,88 метра. Тя бе изпреварена от Михаела Методиева /“Класа“ - 51,27 метра/.
Лекоатлетът на СКЛА „Дунав“ Радослав Иванов завоюва бронзов медал в състезанието по хвърляне на копие при мъжете. Радослав даде резултат от 62, 86 метра. Първи и втори с 57, 06 и 66, 45 се класираха Кольо Нешев /“Академик“ (Сф)/ и Михаил Костов /“Георги Дъков“/.
Жаклин Коджагогов направи хубаво бягане на 5 километра при жените и финишира трета.
Дунавецът Иво Стоянов стана шампион на скок дължина при състезателите до 16 години. Иво постигна 6, 22 метра.
Неговият съотборник Калоян Асенов се класира трети на скок височина при юношите старша възраст.