В Сингапур всички деца настояват и искат да се учат, училището за тях е на първо място, каза Бианка Панова
Не съм вярвала, че съдбата ще ме изпрати в Азия. Една друга българка ме покани - Даниела Микаели, за да отворим академия за спорт и изкуства в Сингапур. Когато отворихме, всички казваха да затворим и никой няма да дойде, защото Сингапур е много ориентиран академично. Няма значение дали има азиатски първенства по гимнастика, ако има изпити в училище, забравете, залите са празни. Бяхме първият частен клуб. Сега имаме около 150 деца, девет години работим в Сингапур, всяка година подаваме деца на националния отбор, обясни Панова.
Опитваме се за бъдем полезни и на двете страни и да споделим спортния опит, който имаме от България, със Сингапур, каза тя.
Бианка Панова заяви, че е щастлива от избора си, но България и липсва и със съпруга й често летят, за да се видят. Българският дух ми липсва, както и директността. Поддържаме българската общност в Сингапур, трудно е да се живее на друг континент, каза Панова. Тя посочи, че честват българските празници.
Работата в Сингапур е много, тук няма време за удоволствия. Ако тук не си структуриран, ако нямаш дългосрочен план, търпение и постоянство, няма как да се успее. Тук искат дългосрочен план, има правила и трябва да се следват, каза още Бианка Панова.
Основният фактор за успеха на Сингапур е образованието, посочи президентът в словото си и добави, че през първите десет години от установяването на държавата тя отделя за образование 1/3 от бюджета си.