България може да бъде реиндустриализирана по наши разчети с минимум 35 индустриални парка. Индустриалният парк, освен привличане на инвеститори веднага, дава възможност за икономическо, социално развитие, рефлектира върху образователната инфраструктура. Това каза служебният министър на иновациите и растежа Росен Карадимов на Годишната среща на местните власти в курортния комплекс “Албена”, организирана от Националното сдружение на общините в Република България. 
По негови думи индустриалните паркове са единственият прост и ефективен механизъм за преодоляването на регионалните диспропорции. “Те привличат висококвалифицирана работна ръка, привличат образовани хора. Стандартът на живот, който тези паркове осигуряват, ще започне да уеднаквява социалния статус в различните региони на България. Неслучайно в програмата на министерството с предварителен бонус точки бяха парковете, които са позиционирани в Северна България. Това е въпрос на целеполагане при самата политика, когато се изработва програмата за парковете”, добави той.
Той разказа, че е обиколил всички окръжни областни центрове и общини без Видин, в които министерството е успяло да осъществи индустриални паркове. “Закъснели сме като държава. Парковете трябва да бъдат готови през юни 2026 година, те трябва да са отворили врати. Когато говорим за индустриални паркове, масово хората си представят, че това са изградени производства, а индустриалният парк е терен, логистика, ток, газ, комуникации и възможност инвеститорът на следващия ден да започне да строи”, каза още Росен Карадимов пред участниците в годишната среща на местните власти. БТА е медиен партньор на събитието.