Министър Галин Цоков се срещна с министър от Гана, завършил Университета за национално и световно стопанство
В български висши училища се обучават седем ганайски студенти, каза министър Цоков.
Отчетена бе и положителната тенденция за повишаване на интереса от страна на чуждестранни студенти от цял свят към българските университети, като някои от завършилите се назначават на високи постове в институциите на своите държави.
Министър Симон Осей-Менса е завършил специалността "Финанси и кредит" в УНСС през 1992/1993 година, а днес, преди срещата в МОН, е участвал в откриването на академичната година в УНСС.
"Посещението в София ме изпълва с носталгия за времето, когато се обучавах тук", сподели министърът на Ашанти. Той допълни, че образованието и знанието са най-голямото богатство на човечеството, и отбеляза, че образователната степен, която е получил тук, в българския университет, е един от най-големите му лични активи.
Министър Симон Осей-Менса сподели, че от началото на професионалната си кариера всяка стъпка е била успешна. Започнал е като икономист и банкер, а след това е влязъл в политиката.
Министър Галин Цоков и заместник-министър Наталия Митева споделиха опита на българските училища със STEM обучението и дигитализацията, както и промените, които МОН прави, залагайки повече на практическото обучение и усвояването на умения.
Министър Симон Осей-Менса бе придружаван от съпругата си Присила Осей-Менс, която е главен пожарникар на област Ашанти.
На срещата присъстваха също Кенеди Куази Канкам - кмет на община Асокоре Мампонг, която има споразумение с Община Своге в областта на културата, образованието и икономиката, както и доц. д-р Янко Христозов - заместник-ректор на УНСС, и Веселина Ганева, директор на дирекцията "Международно сътрудничество" в МОН.