Сто и тридесет стоманени стръка блестят в парка „Врана“
Калина Гешева, един от организаторите на събитието, разказва пред БТА за работата с визуалните артисти от Южна Франция: „Това са едни превъзходни хора, суперсимпатични пънкари. Нашият принос е, че разгърнахме тяхната инсталация в огромен мащаб, който те самите не подозираха, че е възможен. Докато бяхме тук и работихме заедно на терен, те самите безкрайно се радваха и се изненадваха на резултата, който „пониква“ пред очите им. Защото те никога не са го правили на такава територия от няколкостотин хектара. Музиката също е наша „добавка“, като, естествено, я съгласувахме с тях“.
Aérosculpture работи главно с неща, които се движат във въздуха, както показва и името на студиото (в превод – въздушна скулптура – бел. а.), допълва Калина Гешева.
„Публиката е изключително важна за нашите събития. Откакто започнахме Sofia lights, полагаме големи усилия да образоваме, да създаваме и да изграждаме публика за такъв род събития в България. Защото сме първопроходци. Sofia lights беше първото подобно мащабно нещо – светлинно, по тъмно, в парка. Отначало много хора смятаха, че сме малко луди, и че никой няма да дойде и да ни обърне внимание. За радост, не се оказаха прави, по-скоро се случи обратното. Сега сменихме малко концепцията – с дневно събитие и с тази суперизчистена минималистична инсталация. Също бяхме леко притеснени как ще бъде приета от публиката, дали ще е възприемат добре. За огромна радост, хората дори шептят, когато се доближат до инсталацията. Това показва, че разбират внушението, и всъщност влизат в духа, който искаме да внушим“, допълва Калина Гешева.
Както писа БТА, инсталацията „Стоманена трева“ се показва за първи път извън Франция. Стръковете достигат височината на седеметажна сграда (до 21 м).
/ДД