Хебър (Пазарджик) победи Спартак (Пловдив) с 3:1 на помощен терен номер 1 на стадион "Георги Бенковски" в първата си контролна среща от предсезонната подготовка.
В 46-а минута Спартак поведе с гол на Венцислав  Гюзелев.  В 60-тата минута Хебър изравни с попадение на Георги Търтов, а в 68-а минута отборът от Пазарджик излезе напред в резултата с гол на Калоян Кръстев. Крайното 3:1 за Хебър оформи в 75-та минута Набил Макни.
Това бе неофициален дебют за новия треньор на Хебър Веселин Великов. 47-годишният Великов беше назначен за старши треньор на състава на 10 юни. Той замени на поста Любослав Пенев, а в спортно-техническия му щаб влизат асистентите Левон Апкарян (първи помощник), Венко Димов (треньор на вратарите) и Владислав Георгиев (кондиционен специалист).
Отборът на Хебър ще тренира в домашни условия до 27 юни, а ден по-късно заминава на лагер в Словения, където ще изиграе пет контроли. Любопитното е, че Хебър за първи път ще се готви зад граница.
Кампанията в efbet Лига стартира на 19 юли.