Левски победи Ботев Пд с 2:0 в двубой от 28-и кръг на "А" група. Головете за "сините" в двубоя на стадион "Георги Аспарухов" вкараха Даниел Димов (11`) и Димитър Макриев (16`).

Това бе първа победа за Левски под ръководството на Елин Топузаков, който направи много промени в състава и на пейката останаха Кевин Бру, Кристовао Рамос, Рафаел Бастос, Ларсен Туре и Цветан Генков. Мачът започна с натиск на домакините и те можеха да поведат още в третата минута, но Владимир Гаджев от непосредствена близост не успя да открие резултата. Това направи в 11-ата минута Даниел Димов с глава след корнер, а след още пет минути чрез Макриев Левски си осигури комфортна преднина, която удържа до края. 18-годишният халф на Левски Борислав Цонев получи втори жълт картон малко преди последния съдийски сигнал и ще пропусне следващия мач на тима си. Софийският тим вече има 47 точки, а Ботев остава на четвърто място с 49. Феновете на "сините" изпълниха заканата си и поведоха битка срещу собственика на клуба Тодор Батков. Те издигнаха банери с призиви босът да се оттегли, скандираха крайно обидни реплики срещу него и обърнаха знамената си.