Дублиращият отбор на „Дунав“ победи „Локомотив“ /Русе/ като гост с 4:1 в два пъти отлаган мач за първенство на Североизточната Трета лига. Футболистите на треньора Мариян Тодоров се оттеглиха на почивка с два гола преднина /с автори Никола Тотев и Габриел Илиев/, Диян Димов направи 3:0 през второто полувреме, Дани Братоев намали до 3:1, но Виктор Игнатов затвори мача с изстрел от дузпа - 4:1.
Двата тима завършиха с 10 души. Габриел Илиев от „Дунав II“ получи червен картон в 60-а минута, а по-късно терена напусна и Кристиан Върбанов.
С 13 точки дунавци делят вече 12-13 място със „Светкавица“ /Търговище/. „Железничарите“ са предпоследни с 8.
Утре от 16 часа отборът на „Локомотив“ ще бъде домакин на „Устрем“ /Дончево/.
„Дунав II“ ще посрещне в неделя по същото време тоталния опашкар „Кубрат“, който е с актив от едва 3 точки.