Добрите новини за русенския спорт през тази седмица не спират - след европейската младежка титла на боксьора от „Локомотив“ Викторио Илиев със злато в Европа се поздрави друг боец. Той се казва Даниел Върбанов и е състезател на клуб „Икигай“.
Върбанов бе най-добър на континенталното първенство по шотокан карате в Унгария, където стана шампион при младежите до 21 години. Даниел /категория до 70 килограма/ бе номер 1 в дисциплината шобу санбон кумите. По пътя към най-високото място върху стълбичката за победители русенецът, бивш възпитаник на Спортното училище, победи румънец, унгарец и азербайджанец.
Негов личен треньор е Тодор Събев. Както „Утро“ вече писа, след като прекрати състезателната си кариера, Събев създаде клуб „Икигай“, а резултатите от работата му вече се виждат.