Възпитаниците на най-младия клуб по карате „Икигай“ се върнаха с медали при участието си в първото за тях държавно първенство в Пловдив. Даниел Върбанов стана шампион в дисциплината кумите при младежите до 21 години, Ана Минкова завърши втора при децата до 8 години на ката, Денислав Наров спечели сребърен медал на кумите, Вилиана Георгиева зае второ място при 16-17-годишните състезателки.
„Икигай“ бе създаден от световния и европейски шампион по карате-шотокан Тодор Събев. Преди няколко години той мина през ужасен инцидент на състезание в Сърбия, когато бе ударен коварно на два пъти при спряна игра от 100-килограмов румънец. Тази брутална атака означаваше край за кариерата на талантливия русенец.
Но сега той отново се доказа в амплоато си на треньор.