Българският национален отбор по футбол записа нова победа, след като надви като гост тима на Казахстан с 2:1.

Момчета на Любослав Пенев, които през миналата седмица победиха шампиона на Азия Япония с 2:0, показаха отново, че ще бъдат опасен съперник за всеки един национален отбор, дори и когато гостуват на негов терен.

Попаденията за "трикольорите" отбелязаха Георги Илиев и Иван Иванов. Опитният играч на Черно море вкара доста красиво попадение за 0:1 в 57-ата минута след майсторски шут. Централният бранител на сръбския шампион Партизан Иванов пък покачи с глава на 0:2 само три минути по-късно, след центриране от ъглов удар. В самия край на мача, в 89-ата минута, Дмитрий Шомко реализира гол за домакините и оформи крайното 1:2.

По този начин, българският тим записа две победи в този цикъл от приятелски срещи и продължава да не познава поражението през календарната 2013 година.