Футболистите на „Дунав“ победиха „Спартак“ в Плевен с 2:0 във втория кръг на първенството във Втора лига. Освен че се пребориха за важни три точки, играчите на русенския отбор бяха категорично по-добри от своите опоненти и идната събота ще домакинстват на ЦСКА 1948 в доста по-добро настроение. Въобще на дунавци им стана навик да се разправят със „Спартак“ като с редовен клиент.
Плевенчани се опитаха да наложат някакъв натиск през първите минути и създадоха две-три мелета пред вратата на „Дунав“. Устремът им бе прекършен от Симеон Вешев, който вкара майсторски гол. Вешев, който направи най-добро впечатление в контролите от всички новодошли футболисти, получи в 32-а минута дълъг пас от Георги Вълчев, елиминира левия бек на спартаковци и насочи топката към ъгъла за първото си попадение в официален мач за „Дунав“. Дали защото пред себе си имаше куп от играчи, вратарят Станислав Антонов не можа да реагира навреме.
Вторият гол падна в 62-а минута. Влезлият като резерва Денислав Минчев се възползва от хитро подаване в уличка на Джан Хасан, напредна вляво и стреля. Защитникът на домакините Димитър Калчев се хвърли отчаяно в опит да изчисти топката, но тя вече бе минала голлинията.
Победата на дунавци можеше да бъде още по-убедителна, защото и гредата спаси веднъж вратата на „Спартак“
В другите мачове: „Янтра“ /Габрово/-“Беласица“ /Петрич/ - 2:1, ЦСКА 1948 II-“Марица“ /Пд/ - 3:1, „Спортист“ /Своге/-“Спартак“ /Вн/ - 2:0, „Черноморец“ /Балчик/-“Струмска слава“ /Радомир/ - 0:0, „Литекс“-“Добруджа“ - 1:1.
Впачатление прави, че фаворизираните от капацитети като почти сигурни следващи членове на елита „Спартак“ /Варна/ и „Добруджа“ се провалиха в този кръг.
„Дунав“: Дамян Дамянов, Стоян Предев, Георги Вълчев, Илия Миланов, Димитър Тодоров, Джан Хасан, Никола Колев, Олег Димитров, Симеон Вешев, Иван Колев, Мирослав Будинов /Денислав Минчев, Йордан Димитров, Калин Георгиев/.