Футболистите на „Дунав“ разгромиха „Балкан“ /Ботевград/ с 6:1 в последния си мач от група „А“ на турнира „Балчик къп“. С този успех русенският отбор се класира на второ място в потока си и на 16 февруари ще се срещне за трето-четвърто място с втория отбор от група „Б“. Още утре обаче момчетата на старши треньора Веселин Великов ще играят в София контролен двубой срещу ЦСКА.
„Дунав“ приключи първото полувреме срещу ботевградчани при резултат 2:1. Йордан Димитров отбеляза пъривя гол за русенския отбор, Мартин Ковачев покачи след статично положение на 2:0, а съперникът върна едно попадение. След почивката Димитров се разписа за втори пъкт /3:1/, Ангел Здравчев вкара първия си гол с екипа на „Дунав“ /4:1/, Георги Чакъров реализира дузпа за 5:1, а Деян Лозев сложи край на спора с попадение в последните минути - 6:1.
Освен че превзе „Балкана“-а по всички линии, „Дунав“ създаде и много други положения. Резултатът можеше да е е 7:1, но гредата спаси ботевградския отбор от още по-унизителен погром. При това Великов спести участието на контузените Николай Парнаров, Мирослав Будинов, Бранимир Костадинов, Михаил Милчев.
„Дунав“: Радосвет Христов, Марио Петков, Атанас Атанасов, Мартин Ковачев, Диян Димов, Юлиян Ненов, Ивайло Раденцов, Йордан Димитров, Георги Чакъров, Антон Огнянов / Светослав Читаков, Николай Колев, Ангел Здравчев, Деян Лозев/.