Футболистите на „Дунав“ понесоха вчера тежка домакинска загуба срещу „Янтра“ /Габрово/- 0:3! След прилично първо полувреме, в което русенският отбор бе равностоен, имаше две положения, а и гостите дори можеха да си вкарат автогол със заблуден изстрел в напречната греда, последва кошмарен и болезнен нокаут в рамките на отрицателно време.
49-а минута. Габровци атакуват вдясно, превземат огромни пространства с три паса, и то с лекота, след което сервират топката към съвсем непокрития Даниел Младенов - 0:1.
51-а минута. Футболист на „Янтра“ пробива като на мачле в училищния двор през Георги Вълчев, който остава буквално на мястото си, карамбол и ...втори гол на Младенов!
62-а минута. Русенската защита проспива нова поредна и бърза атака по фланга, Петър Вуцов изскача сам срещу вратаря след пас зад отбраната и без напрежение прави резултата 0:3!
За отбелязване е, че и при трите попадения футболистите на „Янтра“ бяха оставени сами пред вратаря. Съвсем сами! А той спаси и дузпа още във втората минута, изпълнена от Петър Казаков.
Докрая „Дунав“ се опита да направи нещичко, но остана в плен на шока. И не защото загуби мач срещу отбор, който принципно не го превъзхожда - всеки тим може да го направи - а защото допусна поражение по необясним и абсолютно наивен начин. И не само защитата трябва да поеме вина - целият отбор действаше хаотично в дефанзивен план. Като цяло халфовата линия беше тромава, бавна и не измисли нищо градивно.
Другата лоша новина е, че Денислав Минчев получи удар в главата и бе откаран в болницата.
А иначе публиката на „Дунав“ беше чудесна и не заслужаваше такъв неприятен късен следобед!
„Дунав“: Дамян Дамянов, Георги Вълчев, Илия Миланов, Димитър Тодоров, Олег Димитров, Никола Колев, Симеон Вешев, Джан Хасан, Мирослав Будинов, Иван Колев, Денислав Минчев /Йордан Димитров, Теодор Костов/.