Волейболистите на „Дунав“ се класираха за полуфиналните плейофи във Висшата лига, след като победиха у дома с 3:0 в четвъртфинален мач реванш отбора на „Ботев“ /Луковит/ - 25:20, 25:15, 25:14. По-рано, на 2 февруари, тимът на старши треньора Красимир Миронов надделя над съперника си с 3:0 и като гост.
„Направихме само една крачка напред. В тази фаза на първенството нямаме право да подценяваме нито един отбор“, каза Миронов за „Утро“.
Неговите момчета ще се срещнат на полуфинала със „Звездец“ /Горна Малина/.
„Звездите“ се промъкнаха напред покрай странен за феновете регламент. Те победиха като домакини „Черноморец“ /Бяла/ с 3:1, но загубиха реванша във Варна с 0:3! Понеже наредбата не предвижда трети мач и спечелената от „Черноморец“ една част като гост не се брои, бе изигран „златен гейм“. Горномалинчани го взеха с 15:11.
„Дунав“ ще гостува на „Звездец“ на 9 март, а на 13 март ще посрещне съперника си в Русе.
„Дунав“: Йоан Кайряков, Алекс Николов, Ангел Павлов /капитан/, Христо Костов, Владимир Христов, Александър Станев, Атанас Митев /Дейвид Пенев, Владимир Димитров, Александър Илиев, Валентин Наумов, Марио Дамянов/.